Júma, 22 Qantar 2021
Biylik 1632 49 pikir 25 Qarasha, 2020 saghat 12:56

«Nur Otan» partiyasy deputattyqqa kimderdi úsyndy?

«Nur Otan» partiyasynyng kezekten tys XX Sezinde partiyalyq tizimmen Mәjilis deputattyghyna kandidattar bekitildi.

Partiyalyq tizim 126 kandidattan túrady. Olardyng ishinde 77 kandidat partiyaishilik praymeriz qorytyndysy, al 49 adam ortalyq partiyalyq kvota boyynsha anyqtaldy.

Kandidattardyng jalpy tiziminde Parlament Mәjilisining qyzmettegi deputattary 20%-ten aspaydy, memlekettik basqaru salasynyng ókilderi - 13%, bilim jәne densaulyq saqtau salasy – 12%, ýkimettik emes úiymdar – 9% jәne ónerkәsip – 8% boldy.

Sonday-aq, ekonomister – 28%, zangerler – 20%, kәsipkerler – 17%. Al 21 ýmitkerding ghylymy dәrejesi bar, onyng ishinde 10-y – ghylym doktory, 11-i – ghylym kandidaty.

Tizimning ýshten biri – әielder. Kandidattardyng ortasha jasy búrynghy partiyalyq tizimdermen salystyrghanda 4 jylgha tómendep, 48 jas boldy.

Kandidattardyng qatarynda Darigha Nazarbaeva, Ýkimet basshysy Asqar Mamiyn, «Nur Otan» partiyasy Tóraghasynyng Birinshi orynbasary Bauyrjan Baybek, «Samúryq-Qazyna» Últtyq әl-auqat qory» AQ Basqarmasynyng tóraghasy Ahmetjan Esim, mәjilisting qazirgi spiykeri Núrlan Nyghmatullin syndy tanymal azamattar bar.

Praymeriz qorytyndysy boyynsha 77 kandidat

NÚR-SÚLTAN

1. ISABAEV Bauyrjan Abdrashitovich («BI Group» kompaniyasy Diyrektorlar kenesining mýshes)

2. PAVLOVES Larisa Pavlovna (№ 1 kópsalaly qalalyq balalar auruhanasynyng diyrektory)

3. MEDETOV Rasul Mahmudovich (Sybaylas jemqorlyqqa qarsy is-qimyl agenttigi Seriktestik departamentining diyrektory)

4. DJUNUSOV Almat Askarovich («Atameken» Kәsipkerler palatasynyng diyrektory)

ALMATY

5. PLATONOV Artur Stanislavovich (Parlament Mәjilisining VI shaqyrylymynyng deputaty)

6. TORGAEV Bekkaly Nurgaliyevich (Almaty q. Almaly audanynyng әkimi, partiya audandyq filialynyng tóraghasy)

7. SULEYMENOVA Juldyz Dosbergenovna («Fizika-matematikalyq baghytyndaghy Nazarbaev Ziyatkerlik mektebi» DBÚ basshysy)

8. KOBEEVA Altynay Ormankaliyevna («Aqparattyq-resurstyq ortalyq» QB negizin qalaushy, qúryltayshysy, diyrektory)

9. AVERShIN Konstantin Viktorovich («Red Dragon Almaty» JShS-ning Bas diyrektory)

10. AHMETOV Mady Abylaevich («Jas Otan» Jastar qanaty Almaty qalalyq filialynyng tóraghasy)

11. ShARDINOV Shuhrad Ahmetjanovich («Almaty kópir qúrylymdary zauyty» JShS-ning Bas diyrektory)

ShYMKENT

12. OSPANOV Berik Serikovich (Parlament Mәjilisi Agrarlyq mәseleler komiytetining tóraghasy)

13. TAShKARAEV Gany Abduganiyevich (Qalalyq mәslihattyng hatshysy)

14. BEKJANOV Berik Aydarbekovich («Shymkent qalasy kәsipodaqtar ortalyghy» aumaqtyq kәsipodaqtar birlestigining tóraghasy)

15. TANATAROVA Jadyra Nagashibaevna («Sayram kómekshi mektebi» KMM diyrektory) AQMOLA OBLYSY

16. UISIMBAEV Askarbek Sezbekovich (Sandyqtau audanynyng әkimi, partiya audandyq filialynyng tóraghasy)

17. ELUBAEV Mady Sagintaevich (A. Myrzahmetov atyndaghy Kókshetau uniyversiytetining rektory)

18. BEZVERBNYY Pavel Nikolaevich («Orlenok» JShS-ning diyrektory) AQTÓBE OBLYSY

19. SYDYKOV Rahat Majitovich (Aqtóbe oblysy Grek-riym, erkin jәne әielder kýresi federasiyasynyng preziydenti)

20. ELEUOV Galymjan Almasbekovich («DARU MEDICAL GROUP» JShS-ning Bas diyrektory)

21. BERDALIN Amangaliy Biysenbaevich (Aqtóbe oblysy әkimining orynbasary)

22. BÝRKITALIN Asyljan Janalyúly («Jas Otan» Jastar qanaty Aqtóbe oblystyq filialynyng tóraghasy)

ALMATY OBLYSY

23. ABSEMETOVA Aliya Maratovna («Uzyn.kz» aqparattyq saytynyng bas redaktory)

24. JASYBAEV Erjan Bakirbaevich (Almaty oblysy әkimdigi jolaushylar kóligi jәne avtomobili joldary basqarmasynyng basshysy)

25. ALIMBAEV Daniyar Kengazyevich (Almaty oblysy әkimdigi qarjy basqarmasynyng basshysy)

26. TELPEKBAEVA Janna Tleubekovna («Progress» poliytehnikalyq kolledjining diyrektory)

27. TAJMAGAMBETOVA Makpal Mazakovna («Jetisu» gazetining Qapshaghay q. jәne Ile audany boyynsha menshikti tilshisi)

28. DIGAY Damir Anatolievich (I.Jansýgirov atyndaghy uniyversiyteti ghylymy zertteulerding nәtiyjelerin kommersiyalandyru kensesining diyrektory)

29. KARIMOV Dosan Eljanovich («Alakoli Karimov D.E.» DK diyrektory)

30. NESTEROV Konstantin Mihaylovich (Tekeli qalasy mәdeniyet ýiining diyrektory).

ATYRAU OBLYSY

31. TURGANOV Dusenbay Nurbaevich («Ortalyq-Aziya Elektroenergetikalyq Korporasiyasy» AQ Basqarma Tóraghasynyng orynbasary)

32. NAKPAEV Salimjan Jumashevich («Embamúnaygaz» AQ Basqarma Tóraghasynyng orynbasary)

33. BEYSQALY Tolqyn Ermekqyzy (Qyzylqogha audandyq mәslihatynyng hatshysy)

ShYGhYS QAZAQSTAN OBLYSY

34. GLAZINSKIY Aleksey Yurievich (Kurchatov qalasynyng әkimi, partiyanyng qalalyq filialynyng tóraghasy)

35. PANChENKO Igori Ivanovich (Ridder qalalyq mәslihatynyng hatshysy)

36. KAMASOVA Zarina Aydarhanovna («Kózding mikrohirurgiyalyq klinikasy» JShS-ning diyrektory)

37. TUMAShINOV Lukbek Shabdanovich («Elhon» JShS-ning diyrektory)

38. SARPEKOV Azat Tolkynovich (Semey elektrotehnikalyq kolledjining diyrektory)

39. BYKOVA Marina Yurievna (KAZ Minerals «Shyghystýstimet» JShS-ning qarjy jәne ekonomika jónindegi diyrektory)

JAMBYL OBLYSY

40. MUSAEV Maden Toktarbaevich (Moyynqúm audanynyng әkimi, partiya audandyq filialynyng tóraghasy)

41. TULEPBERGEN Meyrambek Myltykbayuly («Jambyl oblysynyng Kәsipodaqtar ortalyghy» aumaqtyq kәsipodaqtar birlestigining tóraghasy)

42. NURUMOVA Gulidara Aldanyshevna («Meyirim» medisinalyq ortalyghy» JShS-ning diyrektory)

43. UMAROV Gulam Muhtarovich (Jambyl oblystyq Qan ortalyghynyng diyrektory)

44. USERBAEV Sultan Myktybekovich (Bayzaq audany «Diqan» tirek mektebining diyrektory)

BATYS QAZAQSTAN OBLYSY

45. QÚLShAR Mәlik Imanqúlúly (Batys Qazaqstan oblystyq mәslihatynyng hatshysy)

46. JAKSYGALIYEV Janabek Janabaevich (M.Ótemisov atyndaghy Batys Qazaqstan uniyversiytetining dosenti)

47. SUNDETOVA Sabira Omirgaliyevna (Taypaq auyldyq auruhanasynyng mengerushisi)

QARAGhANDY OBLYSY

48. BIJANOVA Gulinara Kadirjanovna (Parlament Mәjilisi VI shaqyrylymynyng deputaty)

49. ÁBDIGhALIYÚLY Berik (Úlytau audanynyng әkimi, partiya audandyq filialynyng tóraghasy)

50. ÁLTAY Amanjol Dýisenbayúly (L.N. Gumiylev atyndaghy Euraziya últtyq uniyversiyteti filologiya fakulitetining dosenti)

51. BASIN Vadim Borisovich («ArselorMittal Temirtau» AQ atqarushy diyrektory)

52. ASAN Sýiindik Yurjanúly («Nova Sink» JShS-ning Bas diyrektory)

53. BADINA Yuliya Viktorovna (Partiya Qaraghandy qalalyq filialy tóraghasynyng birinshi orynbasary)

QOSTANAY OBLYSY

54. SMYShLYaEVA Ekaterina Vasilievna («Qostanay oblysynyng kәsipodaqtar ortalyghy» aumaqtyq kәsipodaqtar birlestigining tóraghasy)

55. AKIYShEV Samat Saginbaevich («Qostanay miyneraldary» AQ diyrektorlar kenesining tóraghasy)

56. JANBYRShINA Kyrmyzy Saparovna («Euraziyalyq bank» AQ Qostanay filialynyng diyrektory)

57. AGAYSIN Adili Temirgaliyevich («SSKÓB» AQ Jastar sayasaty jónindegi menedjeri)

QYZYLORDA OBLYSY

58. KESEBAEVA Balaim Tuganbaevna (Parlament Mәjilisi VI shaqyrylymynyng deputaty)

59. ÁBIBULLAEVA Aida Ibragiymqyzy («Qazposhta» AQ Qyzylorda oblystyq filialynyng diyrektory)

60. AMREEV Galym Mahmutbaevich («BAYQONYR» ÁKK» AQ tәuelsiz diyrektory)

MANGhYSTAU OBLYSY

61. MUSABAEV Samat Bazarbaevich («Korporasiya «Kaspiy Stroy-Serviys» JShS-ning diyrektory)

62. KAZAHBAEV Ospan Dadenovich («Óndiristik kәsiporyndar basqarmasy» JShS-ning Bas diyrektory)

63. JANBYRShIN Edil Terekbayúly («Aziya Tehno Serviys» JShS-ning diyrektorynyng orynbasary)

PAVLODAR OBLYSY

64. BOYChIN Anatoliy Vasilievich («Qazaqstan Halyq Banki» AQ Pavlodar oblystyq filialynyng diyrektory)

65. KAYDAROVA Gulinara Shamarovna («Zavod Gofrotara» JShS-ning diyrektory)

66. ShUGAEV Janat Rashitovich (Pavlodar audanynyng әkimi, partiya audandyq filialynyng tóraghasy)

67. AYTYShEV Daniyar Daurenovich (Partiya Terenkól audandyq filialy tóraghasynyng birinshi orynbasary)

SOLTÝSTIK QAZAQSTAN OBLYSY

68. KOLODA Dmitriy Vladimirovich («Zang qyzmetteri ortalyghy» JShS-ning diyrektory)

69. ORAZALIN Esjan Kabiyevich («SOLTÝSTIK» ÁKK» AQ Basqarma Tóraghasy)

70. ZENChENKO Gennadiy Gennadievich («Zenchenko y K» KS diyrektory)

TÝRKISTAN OBLYSY

71. ERJAN Qúdaybergen Tólepúly (Parlament Mәjilisi VI shaqyrylymynyng deputaty)

72. ABASOV Kaynar Begaliyevich («Hlopkoprom – Selluloza» JShS-ning diyrektory)

73. ERTAEV Syrym Mahambetovich («Qayyp ata» JShS-ning diyrektory)

74. KURMANBEKOVA Guljan Mamytovna  (Týrkistan oblysy әkimining kenesshisi)

75. BAQYTJANOVA Móldir Baqytjanqyzy (Sh.Qaldayaqov atyndaghy filarmoniyasy aqparat jәne jarnama bólimining mengerushisi)

76. KOJABAEV Hayrulla Baydilidaevich («Kentau transformatorlyq zauyty» AQ Basqarma tóraghasy)

77. DJURUMBETOVA Uljanat Serikbaevna («Atakent» Maqtaaral audandyq auruhanasynyng bas dәrigeri)

Ortalyq partiyalyq kvota boyynsha 49 kandidat

1. ABAQANOV Eldos Núrbolúly («Qazaqstannyng ekologiyalyq úiymdarynyng qauymdastyghy» Zandy túlghalar birlestigi Basqarmasy tóraghasynyng orynbasary)

2. ADAMBAEV Syrym Júmatayúly («Aziyalyq Gazqúbyry» JShS Bas diyrektorynyng kenesshisi)

3. ADAMBEKOV Tilektes Serikbayúly («Eurasia Blockchain Fintech Group Limited» Bas diyrektory)

4. ÁShIMJANOV Janarbek Sadyqanúly («Ana tili» gazetining bas redaktory)

5. BAYBEK Bauyrjan Qydyrghaliyúly («Nur Otan» partiyasy Tóraghasynyng Birinshi orynbasary)

6. BEYSENBAEV Elnúr Sabyrjanúly («Nur Otan» partiyasy janyndaghy «Jas Otan» Jastar qanatynyng Tóraghasy)

7. DÝISENOVA Tamara Bosymbekqyzy (Qazaqstan Respublikasy Preziydentining kómekshisi - Preziydent Ákimshiligining Ótinishterdi qaraudy baqylau bólimining mengerushisi)

8. ERMAN Múhtar Tildәbekúly (Qazaqstan Respublikasy Parlamenti Mәjilisining VI shaqyrylymynyng deputaty)

9. ESIM Ahmetjan Smaghúlúly («Samúryq-Qazyna» Últtyq әl-auqat qory» AQ Basqarmasynyng tóraghasy)

10. JAMALOV Amanjan Mәkәrimúly (Qazaqstan Respublikasy Parlamenti Mәjilisining VI shaqyrylymynyng deputaty)

11. JULIN Yuriy Viktorovich («Nur Otan» partiyasynyng Ortalyq apparaty basshysynyng orynbasary)

12. ZÁKIYEVA Dinara Bolatqyzy (Núrsúltan Nazarbaev Qory janyndaghy «Qamqorlyq» korporativtik qorynyng basshysy)

13. IMAShEVA Snejanna Valerievna (Qazaqstan Respublikasy Parlamenti Mәjilisining VI shaqyrylymynyng deputaty)

14. KAZANSEV Pavel Olegovich (Qazaqstan Respublikasy Parlamenti Mәjilisining VI shaqyrylymynyng deputaty)

15. KAMALIYEV Berik Saylauúly (Qazaqstan Respublikasynyng Industriya jәne infraqúrylymdyq damu viyse-ministri)

16. KIM Vera Aleksandrovna («Últtyq eriktiler jelisi» ZTB Tóraghasy)

17. KUChINSKAYa Yuliya Vladimirovna («Nur Otan» partiyasy Qoghamdyq sayasat institutynyng diyrektory)

18. QARATAEV Fahriddin Ábdinabiyúly (Qazaqstan Respublikasy Parlamenti Mәjilisining VI shaqyrylymynyng deputaty)

19. QOJAHMETOV Arman Tóleshúly (Qazaqstan Respublikasy Parlamenti Mәjilisining VI shaqyrylymynyng deputaty)

20. QOShANOV Erlan Jaqanúly (Qazaqstan Respublikasy Preziydenti Ákimshiligining Basshysy)

21. QÚSAYYNOV Marat Ápsemetúly («Euraziyalyq damu banki» Basqarmasy tóraghasynyng orynbasary)

22. QÚSPAN Aygýl Sayfollaqyzy (Qazaqstan Respublikasynyng Beligiya Korolidigindegi Tótenshe jәne Ókiletti Elshisi)

23. MAMIN Asqar Úzaqbayúly (Qazaqstan Respublikasynyng Premier-Ministri)

24. MUSIN Qanat Sergeyúly (Qazaqstan Respublikasy Parlamenti Mәjilisining VI shaqyrylymynyng deputaty)

25. MYNBAY Darhan Qamzabekúly (Qazaqstan Respublikasy Parlamenti Mәjilisining VI shaqyrylymynyng deputaty)

26. NAZARBAEVA Darigha Núrsúltanqyzy (Núrsúltan Nazarbaev Qorynyng diyrektory)

27. NYGhMATULIN Núrlan Zayrollaúly (Qazaqstan Respublikasy Parlamenti Mәjilisining Tóraghasy)

28. NÚRBEK Sayasat («BTS Education» JShS Bas diyrektory)

29. NÚRKINA Aygýl Qabdeshqyzy (Qazaqstan Respublikasy Parlamenti Mәjilisining VI shaqyrylymynyng deputaty)

30. NÚROV Qanat Iliyaúly («Aspandau» Ghylymiy-bilim beru qorynyng preziydenti)

31. NÚRMANBETOVA Jәmila Nýsipjanqyzy (Qazaqstan Respublikasy Parlamenti Mәjilisining VI shaqyrylymynyng deputaty)

32. OJAEV Núrlybek Júmahmetúly («Nur Otan» partiyasynyng Atyrau oblystyq filialy tóraghasynyng birinshi orynbasary)

33. OMARBEKOVA Janat Ánuarbekqyzy (Qazaqstan Respublikasy Parlamenti Mәjilisining VI shaqyrylymynyng deputaty)

34. RAZZAQ Nәzilya Razzaqbayqyzy («Nur Otan» partiyasy Qoghamdyq qabyldau bólmesining mengerushisi)

35. RAQYMJANOV Ámirhan Múratbekúly («Qazaqstan Respublikasynyng Túnghysh Preziydenti – Elbasy Kitaphanasy» MM diyrektory)

36. RAMAZANOVA Lәzzat Kerimqúlqyzy (Qazaqstan Respublikasy Preziydentining janyndaghy Áyelder isteri jәne otbasylyq-demografiyalyq sayasat jónindegi últtyq komissiyanyng tóraghasy)

37. RAU Alibert Pavlovich (Qazaqstan Respublikasy Parlamenti Mәjilisining VI shaqyrylymynyng deputaty)

38. SAYYROV Erlan Biyahmetúly (Euraziyalyq integrasiya institutynyng diyrektory)

39. SAPAROVA Áliya Sýiindikqyzy (Qazaqstan Respublikasy Parlamenti Mәjilisining VI shaqyrylymynyng deputaty)

40. SARTBAEV Bauyrjan Meyrambekúly («Kazakh Invest» Últtyq kompaniyasy» AQ Basqarmasynyng tóraghasy)

41. SARYM Aydos Ámirollaúly (Qogham qayratkeri, sayasattanushy)

42. SIMONOV Sergey Anatolievich (Qazaqstan Respublikasy Parlamenti Mәjilisining VI shaqyrylymynyng deputaty)

43. SMAGhÚL Bahytbek (Qazaqstan Respublikasy Parlamenti Mәjilisining VI shaqyrylymynyng deputaty)

44. SÝLEYMENOVA Zýlfiya Bolatqyzy (Ekologiya, geologiya jәne tabighy resurstar ministrligi Klimattyq sayasat jәne jasyl tehnologiyalar departamenti diyrektorynyng orynbasary)

45. TAYJANOV Erlik Serikbayúly (Núr-Súltan qalasy «Karate-do shito-ru Federasiyasy» QB basshysy)

46. TOGhJANOV Eraly Lúqpanúly (Qazaqstan Respublikasy Premier-Ministrining orynbasary)

47. TILEUHAN Bekbolat Qanayúly (Qazaqstan Respublikasy Parlamenti Mәjilisining VI shaqyrylymynyng deputaty)

48. UNJAKOVA Irina Sergeevna (Qazaqstan Respublikasy Parlamenti Mәjilisining VI shaqyrylymynyng deputaty)

49. ShIPOVSKIH Gennadiy Gennadievich (Qazaqstan Respublikasy Parlamenti Mәjilisining VI shaqyrylymynyng deputaty)

Abai.kz

49 pikir